Genel Bilgiler


HARBİYE ASKERÎ MÜZE VE KÜLTÜR SİTESİ KOMUTANLIĞI
Harbiye Mahallesi Vali Konağı Caddesi No:2 Şişli / İstanbul
Koleksiyonlarının zenginliği ve çeşidi açısından dünyanın önde gelen müzelerinden birisi olan Askerî Müzenin kuruluşu modern anlamda olmamakla beraber 15. yüzyıla kadar uzanmaktadır. 1453'te İstanbul'un Türkler tarafından fethinden sonra Aya İrini Kilisesi, değerli harp silah araç ve gereçlerinin toplandığı Cebehane olarak düzenlenmiştir. 1726 tarihinde Cebehane'deki tüm malzemeye yeni bir düzen verilerek Dar-ül Esliha adıyla yeni bir kuruluş gerçekleştirilmiştir. Modern anlamda Türk müzeciliğinin temeli Tophane Müşiri Ahmet Fethi Paşa'nın gayretleri ile 1846 yılında atılmış ve bu tarih Türk müzeciliğinin ve Askerî Müzenin gerçek anlamda ilk kuruluşu olmuştur.

İstanbul’un kalbinde, her yere yakın...

Ulaşım - Konum
Harbiye Askerî Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı Talimhane ve Osmanbey Metro İstasyonu'na çok yakın bir destinasyonda, yürüme mesafesindedir; Taksim Meydanı, City’s ve Cevahir alışveriş merkezleri yürüme mesafesinde bulunur. Atatürk Havalimanı ise 24 km ilerisinde yer alır.Osmanbey Metro İstasyonuna 0,5 km
Talimhane Metro İstasyonuna 1 km
Atatürk Uluslararası Havalimanı 24 km
Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanıararası Havalimanı 45 km
City’s Alışveriş Merkezi 0,5 km
Cevahir Alışveriş Merkezi 3 km
İstanbul Boğazı 6 km
Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi 2 km
Yerebatan Sarnıcı 8,5 km
Kapalıçarşı 8,5 km
Sultanahmet Camii 8,5 km
Ayasofya 8,5 km
Topkapı Sarayı 8,5 km

Kongre Dili
Kongre dili Türkçedir. Düzenleme kurulunun uygun gördüğü salon veya salonlarda İngilizce – Türkçe ve Türkçe – İngilizce simultane tercüme sağlanacaktır

Kongre Sergisi
Kongre merkezinde endüstrinin geniş katılımı ile bir sergi de yer alacaktır. Kongre sırasında verilecek kahve molaları ve öğle yemekleri sergi alanında gerçekleştirilecektir. Ayrıca katılımcı firmalar tarafından gerçekleştirilecektir.

Katılım Sertifikası
Kongre programının tamamına katılacak olan tüm katılımcılara, kongrenin son günü katılım sertifikası verilecektir. Sertifikalar kongre kayıt masasından temin edilebilir.